مرکز تحقیقات باروری مهرمؤسّسة مهر به منظور ارتقای سلامت خانواده و ارائة فنّاوری‌های نوین پزشکی در سال 1379 تأسیس شد و فعّالیت خود را آغاز کرد. اکنون این مرکز، یکی از معتبرترین مراکز ارائة خدمات فوق تخصّصی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود. ازجمله دستاوردهای مؤسّسة مهر می‌توان به اخذ مجوّز مرکز تحقیقات باروری به ریاست سرکار خانم دکتر مرضیه مهرافزا در سال 1388 اشاره کرد. این مرکز به منظور گسترش سلامت و درمان ناباروری در منطقه ایجاد شده است تا بدین طریق با برنامه‌ریزی در امور پژوهشی و ارائة بهترین راه حل‌های درمانی و با به‌کارگیری توانایی‌های بخش خصوصی، مردم را در دستیابی به سلامت باروری یاری رساند. با رویکرد تحقیقاتی و تلاش استادان این مرکز در به‌روزرسانی خدمات ارائه‌شده بر اساس دستورالعمل­های جهانی، آمار موفّقیت در مؤسّسه تا 50 درصد ارتقا یافته است. 

با وجود شيوه​هاي درمان نازايي و ناباروري، ديگر هيچ زوج جواني نبايد نگران مشکلات و اختلالات در این زمینه باشند. امید است تحقیقات در این زمینه علاوه بر آگاهی از دلايل و علائم نازايي در زوج​هاي جوان باعث شود که با روش​هاي درماني و تأثير آن در روند زندگي بيشتر آشنا شوند و همچنین بهترین شیوه برای درمان، متناسب با علّت بیماری برای آنان توصیه شود که به ارتقای کیفیت زندگی و رفع کاستی‌ها منجر شود.

ما بر آنیم تا با استفاده از توان محققین علاقمند و توانمند، باعث توسعه محدوده علم و ارتقای سلامت و درمان ناباروری در سطح منطقه و كشور شویم. در این راستا اقدام به برگزاری کنگره‌های داخلی، جذب پایان‌نامه تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد، PhD، دکترای حرفه ای پزشکی و دکترای تخصصی پزشکی و برگزاری کارگاههای متعدد جهت آموزش اعضای پژوهشی نموده‌ایم. و به این ترتیب، از تمامی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان علاقه مند دعوت می نماییم تا در جهت هرچه پربارتر شدن و ارتقا سطح کیفی فعالیت‌های پژوهشی، در غالب طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی همکاری فرمایند.

 

نشانی: رشت، بلوار شهيد انصاري، خيابان ارشاد، مؤسّسۀ ناباروری مهر

 تلفن: 33764270-013

بخش ها


بخش ژنتیک

شناسایی بیماریهای ژنتیکی


اتاق عمل

مؤسّسۀ مهر دارای اتاق های عمل مجهز جهت انجام اعمال جراحی می باشد.


آزمایشگاه تشخیص طبّی

آزمایشگاه تشخیص طبی موسسه مهر یکی از ارکان مهم در پایش سلامت، تشخیص بیماری و کنترل درمان است.


آزمايشگاه جنين شناسي

در اين آزمايشگاه با همكاري متخصصان جنين شناسي و كارشناسان با تجربه آزمايشگاهي


بخش نشریه

مجله سراسری هدیه مهر با فعالیت در زمینه اطلاع رسانی، پژوهشی، آموزشی و خبری از اسفند 1389 آغاز به کار کرد.


داروخانه

عرضۀ داروهای تخصّصی ناباروری، مشاورۀ دارویی، انواع مکمّل‌های دارویی و ارائۀ محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر


کلینیک تغذیه و رژیم درمانی

ارائه مشاوره تخصصی جهت تنظیم رژیم غذایی در طی ۹ ماه بارداری و کنترل وزن مادر در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مؤسّسۀ ناباروری مهر


کلینیک روانپزشکی

کلینیک روانپزشکی موسسه مهر آماده خدمت رسانی به همه افراد و در همه سنین می باشد.


دپارتمان بیماران بین الملل

ارائه کلیه خدمات به بیماران خارجی


راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری
مولف : دکتر مرضیه مهرافزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار
تعداد صفحات : 180
شناخت حالات درونی کودک با تفسیر نقاشی
آیا دندان‌پزشکی در دوران بارداری ایمن است؟
امكان بارداري با يك لولۀ رحمي
نکاتی در مورد حمام کردن نوزادان