تأثیر ویتامین دی بر سرطان سینه


سایت ایران‌ارتوپد: یک پژوهش جدید نشان داده که میزان بالای ویتامین D در بدن ممکن است میزان بروز سرطان سینه در خانمها را کم کند. این پژوهش روی بیش از پنج هزار زن بالای 55 سال انجام شده است و نشان داده در زنان با میزان ویتامین D بالای 60 نانوگرم در میلی‌لیتر احتمال بروز سرطان سینه 80 درصد کمتر از زنانی است که ویتامین D آنان کمتر از 20 است. همچنین مشخّص شد که در زنان با سطح ویتامین D بین 20 و 60 هرچه میزان ویتامین بالاتر باشد، احتمال بروز سرطان کمتر است. محقّقان می‌گویند میزان ویتامین D که با کاهش احتمال سرطان سینه مرتبط است، بالاتر از چیزی است که برای سلامت استخوان‌ها پیشنهاد می‌شود.

معمولاً برای داشتن استخوان‌های سالم داشتن ویتامین D بالاتر از 20 کافی است، ولی همان‌طور که گفته شد، ارتباط ویتامین D و کاهش سرطان سینه در غلظت‌های بالاتری از این ویتامین و در حدود 60 نانوگرم در میلی‌لیتر دیده شده است. نتایج این پژوهش در مجلّۀ PLoS One منتشر شده است.

خواب باکیفیت برای تقویت توان بارداری زنان ضروری است


ایرنا: به گزارش روزنامۀ تلگراف، محقّقان مرکز پزشکی Kobe City در ژاپن در پژوهش روی زنانی که برای بچّه‌دار شدن تلاش می‌کردند، متوجّه شدند که میزان باروری در زنانی که خواب منظّم و بدون وقفه داشتند، 20 درصد بهتر از زنانی بود که خواب بدون کیفیت داشتند. این پژوهش همچنین نشان داد که میزان رشد تخمک‌های بارورشده در میان زنانی که خواب کاملی داشتند، 14 درصد سریع‌تر بود.

به گفتۀ محقّقانی که این پژوهش را انجام دادند، نتایج این پژوهش نشان داد که کیفیت خواب یکی از مهم‌ترین عواملی است که زنانی که قصد بچّه‌دار شدن دارند، باید به آن اولویت دهند. این پژوهش روی زنانی انجام شد که در مرکز پزشکی Kobe City تحت لقاح خارج رحمی (IVF) قرار گرفتند و نتایج آن نشان داد که استرس کمتر نیز تأثیر مثبتی بر قدرت باروری آنان دارد.

نتایج این پژوهش -که در کنگرۀ سالانۀ پزشکی تولید مثل ارائه شد- در واقع تأییدکنندۀ پژوهش‌های قبلی است که نشان دادند خواب کمتر از شش ساعت در شب موجب کاهش بیست درصدی هورمونی می‌شود که برای بارور شدن حیاتی است.

پژوهش جدید همچنین دنباله‌رو تحقیق دیگری است که نشان داد احتمال سقط جنین در زنان بارداری که شب‌ها کمتر از هشت ساعت می‌خوابند، بیشتر است.

براساس معیارهای سازمان بهداشت انگلیس، میزان عادی خواب برای یک بزرگسال حدود هفت تا نه ساعت در شب در نظر گرفته می‌شود؛ با وجود این، اندازۀ مناسب خواب بسته به فرد متفاوت است. محقّقان معتقدند که الگوهای خواب با تغییر سطوح برخی هورمون‌ها بر قدرت باروری تأثیر می‌گذارد.

با وجود این، وضعیت خواب با شیوۀ زندگی افراد ازجمله نوع رژیم غذایی و ورزش ارتباط نزدیکی دارد؛ عواملی که در موفّقیت در باردار شدن نقش دارند.

پژوهشگران به اثر آنتی‌بیوتیک بر کاهش تأثیر واکسن در نوزادان پی بردند


ایرنا: پژوهش‌های جدید محقّقان استرالیایی نشان می‌دهد که استفاده از آنتی‌بیوتیک در نوزادان اثربخشی چندین واکسن حیاتی را -که در سال‌های اولیۀ زندگی کودکان تجویز می‌شود- کاهش می‌دهد.

محقّقان احتمال می‌دهند که آنتی‌بیوتیک میکروبیوم رودۀ نوزاد را تغییر می‌دهد و همین مسئله اثربخشی واکسن را کاهش می‌دهد. همچنین این پژوهش -که محقّقان دانشگاه فلیندرز استرالیا انجام داده‌اند- نشان می‌دهد که آنتی‌بیوتیک در سال‌های اول تولّد ایمنی بدن را تغییر می‌دهد و همین سبب می‌شود واکنش سیستم ایمنی نسبت به واکسن تغییر کند. واکسن مننژیت، پنومونی، سل و سیاه‌سرفه مهم‌ترین واکسن‌هایی هستند که به نوزاد تزریق می‌شوند و مدل‌های حیوانی، کاهش اثربخشی این واکسن‌ها را در صورت استفاده از آنتی‌بیوتیک تأیید کرده‌اند.

پایگاه خبری مدیکال‌ساینس نوشت: این پژوهش‌ها نشان می‌دهد که موش‌های بالغ این واکنش را نشان نمی‌دهند و آسیب‌های ناشی از آنتی‌بیوتیک در موش نوزاد بیشتر از موش‌های بالغ است.

این پژوهش نیازمند بررسی بیشتر است و محقّقان احتمال می‌دهند که تغییر رژیم غذایی و استفاده از باکتری‌های پروبیوتیک شاید بتواند راه حلّ این مشکل باشد. نتایج این پژوهش در نشریۀ Cell Host & Microbe منتشر شده است

کمبود ویتامین دی خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد


ایرنا: به گزارش گروه علمی ایرنا از روزنامة ایندیپندنت، محقّقان مؤسّسة ملّی بهداشت کودکان و تکامل انسان «یونیس کندی شریور» در آمریکا در این پژوهش سطح موادّ مغذّی ضروری خون 1200 زن را قبل از بارداری و هشت هفته بعد از بارداری تجزیه و تحلیل کردند. تمامی این زنان یک سقط جنین داشتند و امیدوار بودند که دوباره باردار شوند.

این بررسی نشان داد، زنانی که سطح ویتامین دی آنان قبل از بارداری در راستای سطوح توصیه‌شده بود، 15 درصد بیشتر احتمال داشت که تولّد زندة جنین داشته باشد و خطر سقط جنین در این زنان با افزایش سطح این ویتامین کاهش می‌یافت.

محقّقان خاطرنشان کردند که یافته‌های بررسی آنان نشان می‌دهد که ویتامین دی نقشی محافظتی در بارداری ایفا می‌کند.

یافته‌های این پژوهش -که در مجلّة Lancet Diabetes and Endocrinology منتشر شده- تأکیدی است بر یافته‌های پژوهش‌های قبلی که نشان داده بودند داشتن سطح بالاتر ویتامین دی برای زنانی که تحت لقاح خارج رحمی قرار می‌گیرند، مفید است.

ویتامین دی برای بدن به منظور جذب کلسیم و سایر موادّ معدنی از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های مصرفی ضروری است. اکنون مصرف مکمّل‌های ویتامین دی به زنان باردار و کودکان زیر پنج سال توصیه می‌شود، امّا نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که فواید برخورداری از سطح کافی ویتامین دی در مرحلة پیش از بارداری بسیار مهم است.

 

 

 

درمان بیماری‌های تناسلی در کمتر از پنج دقیقه و بدون درد و بیهوشی با لیزر مونالیزا تاچ در موسسه فناوری های نوین پزشکی مهر


کاربردهای درمانی مونالیزا تاچ

درمان تکرّر و بی‌اختیاری ادرار

درمان عفونت‌های مکرّر

درمان سوزش، خشکی و خارش واژن

درمان مقاربت دردناک

درمان خروج هوا از واژن

درمان شلی واژن در اثر زایمان طبیعی

درمان زگیل‌های تناسل

کاربردهای زیبایی مونالیزا تاچ

کوچک کردن لابیا

روشن کردن و بلیچینگ ناحیة تناسلی

افزایش سفتی و قوام بافت واژن

افزایش خونرسانی در واژن جهت حسّ جنسی بهتر

بهبود استریاهای بعد از زایمان

جوانسازی واژن

خدمات واحد ژنتیک موسسه فناوری های نوین پزشکی مهر


مشاورۀ ژنتیک در بیماری‌های ارثی، ازدواج‌های فامیلی، سقط مکرّر، ناباروری، سرطان‌ها و مشاورۀ پیش از بارداری

تشخیص اختلالات کروموزومی (کاریوتایپ)

تست غیرتهاجمی پیش از تولّد (NIPT)

تعیین جنسیت جنین به روش  PGD

بررسی ژنتیکی و سیتوژنتیکی ناباروری مردان

 تشخیص سلامت جنین پیش از لانه‌گزینی (PGD) یا  (PGS)

پانل اختلالات انعقادی/ سقط مکرّر جنین

بررسی ناشنوایی ارثی غیرسندرمیک

انجام تست‌های مولکولی

مرکز مشاوره ژنتیک خدمتی دیگر از موسسه فناوری های نوین پزشکی مهر


مرکز مشاورۀ ژنتیک مؤسّسۀ مهر با بهره‌گیری از جدیدترین تکنیک‌های آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی، تک‌ژنی و چندژنی در کودکان، سرطان ارثی و فارماکوژنتیک سرطان، مشاورۀ قبل از ازدواج و بارداری از 8 صبح تا 8 شب آمادۀ مشاوره و پذیرش مراجعه‌کنندگان محترم است.

نشانی: رشت، بلوار شهيد انصاري، خيابان ارشاد، مؤسّسۀ ناباروری مهر

  تلفن: 33755353-013

09116934058

خدمات داروخانۀ مهر


 

عرضۀ داروهای تخصّصی ناباروری

مشاورۀ دارویی

انواع مکمّل‌های دارویی

ارائۀ محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر

طرف قراداد با:

بیمۀ تأمین اجتماعی

بیمۀ خدمات درمانی (بیمۀ روستایی، بیمۀ کارکنان دولت و بیمۀ سلامت همگانی)

بیمۀ نیروهای مسلّح و جانبازان

نشانی: رشت، بلوار شهید انصاری، خیابان ارشاد، مؤسّسۀ فنّاوری‌های نوین پزشکی مهر، تحقیقات ناباروری و جرّاحی محدود
تلفن: 33755353-013 داخلی 308

 

آزمایشگاه تشخیص طبّی مؤسّسۀ فنّاوری‌های نوین پزشکی مهر


آزمایشگاه تشخیص طبّی مؤسّسۀ مهر با پشتوانۀ بیش از دوازده سال تجربۀ موفّق در ارائۀ خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی، همچنین با بهره­برداری از آخرین تکنولوژی روز دنیا آمادۀ ارائۀ خدمات پیشرفتۀ آزمایشگاهی و تشخیصی به هموطنان عزیز در زمینه‌های زیر است:

انجام کلیۀ آزمایش‌های تخصّصی و فوق تخصّصی

انجام آزمایش‌های تشخیصی پیش از تولّد

غربالگری و تشخیص بیماری‌های ژنتیکی

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: 7:30 تا 21

پنج‌شنبه: 7:30 تا 14

نشانی: رشت، بلوار شهید انصاری، خیابان ارشاد، مؤسّسۀ فنّاوری‌های نوین پزشکی مهر، تحقیقات ناباروری و جرّاحی محدود
تلفن: 33755353-013 داخلی 342

راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری
مولف : دکتر مرضیه مهرافزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار
تعداد صفحات : 180
با بی اشتهایی کودکان چه کنیم؟
چاقی و ناباروری
اثر سوء باقی‌ماندۀ سموم کشاورزی بر سلامت
پیشگیری از بارداری بعد از سقط