مرکز تحقیقات باروری مهرمرکز جرّاحی محدود و درمان ناباروری مهر  به منظور ارتقای سلامت خانواده و ارائة فنّاوری‌های نوین پزشکی در سال 1379 تأسیس شد و فعّالیت خود را آغاز کرد. اکنون این مرکز، یکی از معتبرترین مراکز ارائة خدمات فوق تخصّصی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود. ازجمله دستاوردهای مرکز جرّاحی محدود و درمان ناباروری مهر می‌توان به اخذ مجوّز مرکز تحقیقات باروری به ریاست سرکار خانم دکتر مرضیه مهرافزا در سال 1388 اشاره کرد. این مرکز به منظور گسترش سلامت و درمان ناباروری در منطقه ایجاد شده است تا بدین طریق با برنامه‌ریزی در امور پژوهشی و ارائة بهترین راه حل‌های درمانی و با به‌کارگیری توانایی‌های بخش خصوصی، مردم را در دستیابی به سلامت باروری یاری رساند. با رویکرد تحقیقاتی و تلاش استادان این مرکز در به‌روزرسانی خدمات ارائه‌شده بر اساس دستورالعمل­های جهانی، آمار موفّقیت در مؤسّسه تا 50 درصد ارتقا یافته است. 

با وجود شيوه​هاي درمان نازايي و ناباروري، ديگر هيچ زوج جواني نبايد نگران مشکلات و اختلالات در این زمینه باشند. امید است تحقیقات در این زمینه علاوه بر آگاهی از دلايل و علائم نازايي در زوج​هاي جوان باعث شود که با روش​هاي درماني و تأثير آن در روند زندگي بيشتر آشنا شوند و همچنین بهترین شیوه برای درمان، متناسب با علّت بیماری برای آنان توصیه شود که به ارتقای کیفیت زندگی و رفع کاستی‌ها منجر شود.

ما بر آنیم تا با استفاده از توان محققین علاقمند و توانمند، باعث توسعه محدوده علم و ارتقای سلامت و درمان ناباروری در سطح منطقه و كشور شویم. در این راستا اقدام به برگزاری کنگره‌های داخلی، جذب پایان‌نامه تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد، PhD، دکترای حرفه ای پزشکی و دکترای تخصصی پزشکی و برگزاری کارگاههای متعدد جهت آموزش اعضای پژوهشی نموده‌ایم. و به این ترتیب، از تمامی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان علاقه مند دعوت می نماییم تا در جهت هرچه پربارتر شدن و ارتقا سطح کیفی فعالیت‌های پژوهشی، در غالب طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی همکاری فرمایند.

 

نشانی: رشت، بلوار شهيد انصاري، خيابان ارشاد، مرکز جرّاحی محدود و درمان ناباروری مهر 

 تلفن: 33764270-013

بخش ها


بخش ژنتیک

شناسایی بیماریهای ژنتیکی


اتاق عمل

مرکز جرّاحی محدود و درمان ناباروری مهر دارای اتاق های عمل مجهز جهت انجام اعمال جراحی می باشد.


آزمایشگاه تشخیص طبّی

آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز جراحی محدود و درمان ناباروری مهر یکی از ارکان مهم در پایش سلامت، تشخیص بیماری و کنترل درمان است.


آزمايشگاه جنين شناسي

در اين آزمايشگاه با همكاري متخصصان جنين شناسي و كارشناسان با تجربه آزمايشگاهي


بخش نشریه

مجله سراسری هدیه مهر با فعالیت در زمینه اطلاع رسانی، پژوهشی، آموزشی و خبری از اسفند 1389 آغاز به کار کرد.


داروخانه

عرضۀ داروهای تخصّصی ناباروری، مشاورۀ دارویی، انواع مکمّل‌های دارویی و ارائۀ محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر


کلینیک تغذیه و رژیم درمانی

ارائه مشاوره تخصصی جهت تنظیم رژیم غذایی در طی ۹ ماه بارداری و کنترل وزن مادر در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مرکز جرّاحی محدود و سرپایی و درمان ناباروری مهر


کلینیک روانپزشکی

کلینیک روانپزشکی مرکز جرّاحی محدود و درمان ناباروری مهر آماده خدمت رسانی به همه افراد و در همه سنین می باشد.


دپارتمان بیماران بین الملل

ارائه کلیه خدمات به بیماران خارجی


راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری
مولف : دکتر مرضیه مهرافزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار
تعداد صفحات : 180