انجام تحقیقات علمی در زمینه باروری و ناباروریازجمله دستاوردهای مؤسّسة مهر می ­توان به اخذ مجوّز مرکز تحقیقات باروری اشاره کرد. تمامی روش­ها و داروهای مورد استفاده در این مرکز از نظر کیفیت و تأثیر آن در گروه­های مختلف بیماران مورد ارزیابی بخش تحقیقات قرار گرفته و بر اساس نتایج، بهترین تصمیم برای بیماران اتّخاذ می­شود. بسیاری از دستورالعمل­های درمانی -که حاصل سال­ها تلاش استادان این مؤسّسه است- به‌صورت طرح­های تحقیقاتی مصوّب و مقالات داخلی و خارجی در اختیار دیگران نیز قرار داده می‌شود.

با رویکرد تحقیقاتی و تلاش استادان این مرکز در به‌روزرسانی خدمات ارائه‌شده بر اساس دستورالعمل­های جهانی، آمار موفّقیت در مؤسّسه تا 50 درصد ارتقا یافته است.  

با وجود شيوه​هاي درمان نازايي و ناباروري، ديگر هيچ زوج جواني نبايد نگران مشکلات و اختلالات در این زمینه باشند. امید است تحقیقات در این زمینه علاوه بر آگاهی از دلايل و علائم نازايي در زوج​هاي جوان باعث شود که با روش​هاي درماني و تأثير آن در روند زندگي بيشتر آشنا شوند و همچنین بهترین شیوه برای درمان، متناسب با علّت بیماری برای آنان توصیه شود که به ارتقای کیفیت زندگی و رفع کاستی‌ها منجر شود.

خدمات مرکز


خدمات تشخیصی بخش ژنتیک

خدمات بخش ژنتیک


تشخیص نقایص ژنتیکی

تشخیص نقایص ژنتیکی و تعیین جنسیت جنین (PGD, Sex Selection)


خدمات مرکز جراحی محدود و درمان ناباروری مهر

این مرکز يكي از معتبرترين مراكز ارائة خدمات تخصّصي و فوق تخصّصي در ایران و خاورميانه است، به‌طوري كه علاوه بر هزاران زوج ايراني نابارور، بیمارانی از كشورهاي حاشیة دریای خزر و خلیج فارس برای درمان به اين مركز مراجعه مي‌كنند


کنترل بارداری های پرخطر

کنترل بارداری های پرخطر، شناسایی و درمان مشکلات جنین


انجام جراحی های تخصصی زنان

انجام جراحی های تخصصی زنان با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی


لیزر هچینگ

اين اشعه به صورت كاملا كنترل شده به بخشي از ديواره جنين يا به عبارت ديگر زوناپلوسيدا تابيده مي شود


تکنیک های حفظ باروری

انجماد اسپرم، تخمک، جنین و تخمدان مسئله مهم در گستره طب سرطان است


استخراج اسپرم

استخراج اسپرم از اپی­دیدیم و بافت بیضه در مردان فاقد اسپرم (TESE) و (PESA)


راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری
مولف : دکتر مرضیه مهرافزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار
تعداد صفحات : 180